Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Marka : Seçilenler Akademi

6 Aşamalı Fotografik Hafıza Teknikleri İle Ana Dilinizi Öğrendiğiniz Gibi OKUL İNGİLİZCESİ  

6 AŞAMALI FOTOGRAFİK HAFIZA TEKNİKLERİ NEDİR?
   Biliyoruz ki İNGİLİZCE dünyada en çok tercih edilen diller grubundadır ve öğrenilmesi zor gibi görünür ama öğrenme hızını artırmak ve daha kalıcı bilgiler vermek adına dünyada geliştirilen birçok yöntem vardır. Öğrenmenin tam anlamıyla gerçekleştirile bilmesi için tüm duyu organlarını hitap edebilmek önemlidir. Ülkemizde devlet okullarında ilkokuldan başlayarak üniversite son sınıfa kadar 1296 saat ve bir bu kadar da özel kurs ile İngilizce eğitimi almamıza rağmen nüfusumuzun %5’i bile İngilizce konuşamamaktadır. Bunun sebebi öğrenme ve öğretme yönteminin doğru uygulanmamasıdır.  Seçilenler AKADEMİ e-.Learning Sistem aynı anda hem göze hem de kulağa hitap ederek bilgiyi daha iyi öğretmeyi sağlamaktadır. Doğduğumuz günden itibaren kendi ana dilimizi öğrendiğimiz mantıkla hareket eden bu sistemde, tüm konular Fotografik hafıza teknikleri ile cümleler halinde anlatılır, öğretilen tüm kelime ve cümleler sesli ve resimli olarak beynin tüm öğrenme sistematiğine göre en az 6 farklı şekilde tekrar edilir. Sağ ve sol beyin loblarını dengeleyerek öğreten bu sistemde aynı zamanda her iki dilde sübliminal Türkçe-İngilizce hızlı okuma programı uygulanır bu da katılımcının öğrendiklerini kısa süreli hafızadan uzun süreli hafızaya kodlamasını sağlar.  ·       

 Eğitim Kapsamı ve Argümanları?
 Eğitim 2 aşamada uygulanır.

1.AŞAMA: 
7/24 erişimi olan ONLİNE VİDEOLU (ASENKRON) EĞİTİM aşaması. Eğitimi satın alan her katılımcıya  Profil açılır. Katılımcı mail adresi ve oluşturduğu şifresi ile internetin olduğu her yerden 7/24 erişim sağlar. Tüm konular MEB Müfredatına göre hazırlanmıştır. Öncelikle konu öğrencinin dikkatini ve ilgisini çekerek yaşına uygun bir dil ile resimler ve şarkılar ile anlatılır. Anlatım süresi 1 ile 10 dk. arasındadır. Anlatım videosunu izleyen öğrenci videoyu izledim tuşunu tıkladıktan sonra Fotografik Hafıza teknikleri egzersizlerine geçer. Bu öğrendiklerini uzun süreli hafızasına kodlama aşamasıdır. Bu aşamada 5 farklı şekillerde beynin öğrenme metodolojisi sıralamasına göre oyun oynar gibi tekrar eder. Bu egzersizler ODAKLANMA ile TÜRKÇE’ de ve İNGİLİZCE’ de HIZLI OKUMA’ formülü ile verilen  ‘’Öğrenme -  Okuma Keşif – Okuma Görsel – Okuma İşitsel – Çeviri’’ egzersizleridir.  Bu da beynin her iki lobunu da harekete geçirerek daha verimli bir öğrenme imkânı sunar. Bu yapmış olduğu egzersizler deneyimlediği tüm kelime ve cümlelerin uzun süreli hafızasına kodlanmasını sağlar. Hızlı bir şekilde öğrenmeyi gerçekleştiren bu sistemde öğrenci hem İngilizce’ yi okul müfredatına göre öğrenir sınavlarında başarılı olur hem de sübliminal olarak hızlı okuma ve odaklanma eğitimi almış olur zihin performansı artar. İşlenen tüm konular Şarkılar – Sesli Hikayeler ve eğlenceli çizgi filmler ile desteklenir. Hem okuduğu sınıfın müfredatını fazlasıyla öğrenmiş olur hem de bir sonraki seneye eksiksiz hazır olur.

 Eğitim Kapsamı ve Argümanları?

 Kursiyer istediği saatte ulaşabileceği, Seçilenler Akademi eğitim müfredatına ile tüm konuları önce öğretmen anlatımı ile izler daha sonra tüm bu konuları 6 Aşamalı Fotografik Hafıza Teknikleri ile uzun süreli hafızasına kaydeder. Her konu ile ilgili, özel seçilmiş filmler, şarkılar, diyaloglar ve sesli kitaplar okur. Ve hepsini uzun süreli hafızasına depolar. Daha sonra, haftada 2 gün 2 ders saati ( 1 ders saati 40 dk. dır.) profesyonel öğretmen eşliğinde canlı yayın ile eğitimlere katılır ( Bu eğitimler Zoom üzerinden gerçekleşmektedir). Burada hem Türk hem de yabancı öğretmenler ile öğrendiklerini pekiştirir. Speaking Club (İngilizce konuşma kulübü) derslerine katılarak öğrendiklerini uygulamış olur.    Eğitimimiz, hafıza teknikleri ile verilecek olup kursiyer istikrar ile devam ettiğinde öğrenme ve konuşma garantilidir. Aynı zamanda kursiyer kursa başladığı andan itibaren 1 yıl boyunca web sayfası üzerinden tüm müfredatı 7/24  kullanma tekrar etme hakkına sahip olacaktır.    Canlı yayın haftada 2 gün 2 ders saati ve 2 okul sezonu sürelidir. Milli bayramlar ve tatil günlerinde canlı ders yapılmamaktadır. 
Ücretsiz denemek için hemen başvurunuz.

www.sendegelmarket.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

Seçilenler Akademi

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor